O nás

BÍLÝ ŠVÝCARSKÝ OVČÁK

Berger Blanc Suisse

 

 

Vítejte na webových stránkách chovatelské stanice (CHS) Charming Woof-Woof.

Tato CHS byla registrována 9.7.2015 pod číslem 417/15.

 

„Tak jak to všechno začalo?“ … Doma, jako rodina, jsme měli fenku jménem Týna. Byla to Německá ovčanda, velmi milá, hodná, poslušná, socializovaná. Prostě vzorný pes. Ve 12 letech odešla na druhou stranu. A já si řekla, že až budu mít po škole pořídím si svého vlastního psa, samozřejmě Německého ovčáka. Začala jsem si ,,googlit“ na internetu ovčáky, a hle vyskočily na mě stránky s takovým pěkným bílým psem, vypadal jako bílý Německý ovčák. Četla jsem a četla, sháněla informace, až jsem nakonec byla pevně rozhodnutá sdílet budoucí život s tímto úžasným bílým stvořením. Po škole jsem začala chodit na brigády, přesčasy, jen abych si vydělala peníze navíc na budoucí štěňátko. Vyplatilo se a snad po roce peníze byly. Mezitím jsem si už vyhlížela konkrétní chovatelskou stanici. Byla jsem snad na třech návštěvách než jsem si štěňátko přivezla. A můžu říct, že pokud to opravdu chcete, ani vzdálenost nehraje roli, byla jsem 3x až na Slovensku. Přivezla jsem si malé štěňátko Bílého švýcarského ovčáka. Mým původním záměrem nebylo chodit na výstavy atd., spíš jsem chtěla nějakou tu zkoušku a chodit na hezké výlety se psím parťákem. Nicméně jsem se rozhodla pro svod, abych věděla jak na tom jsme. Na svodu mě nabádali ať zkusíme výstavu, že je velice hezká. Tak jsem do toho šly. A ono hle, první výstava a hned druhé místo, tak jsem v tom našla zalíbení a pokračovaly jsme až k uchovnění s opravdu krásným bonitačním kódem.

Asi si říkáte, aaaa jen další chovka, bez zkušeností, atd. Ale věřte mi, že pro budoucí odchovy se budu snažit dělat maximum, jak péčí o čerstvě narozená štěňátka, tak pro následný chovatelský servis. Přejeme si, aby se naše budoucí odchovy měly co nejlépe. Mám zkušenosti i s vedením výcviku v Kynologickém klubu Blansko. Každý pes je jiný zaslouží si individuální přístup a s tím mohu pomoci.

Každá CHS musela jednou nějak začít a jen díky vstřícným lidem, kteří jim dali tehdy šanci, mají dnes známé a kvalitní odchovy.

Zde si můžete pročíst historii, původ a standard tohoto plemene http://www.bily-ovcak.cz/plemeno/historie-plemena/

A proč si pořídit právě pejska s PP se dočtete zde: https://khadrabova.wordpress.com/pp-nebo-bez-pp/

Translate »